Larnaca Gençlerbirlği Yeni Başlayanlar için İskele’de Yüzme Kursları Düzenliyor

Royal Sun Residence’ta bulunan Noyanlar Wellness ve CrossFit Center’da Salı ve Cuma günleri hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik iki bölümden oluşan yüzme dersleri verilmektedir. Etkinlik, Noyanlar Grubu’nun desteğiyle Kıbrıs Yüzme Federasyonu bünyesinde düzenlenmektedir.

Larnaca Gençlerbirliği, son bir yılda lisans alarak, Lefkoşa ve İskele bölgesindeki yetişkinler ve 13 yaş altı çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan yüzücüye eğitim veren tek resmi kulüp haline geldi.

Salı ve Cuma günleri yetişkinler ve çocuklar için iki seans yüzme dersi verilmektedir. Bir saat aralıklarla iki bölümden oluşan seansların ilk bölümü 16:30 ile 17:30 arasında, ikinci bölüm 17:30 ile 18:30 arasındadır. Kuzey Kıbrıs’ta tatilde eğlenirken yüzme becerilerini geliştirmek isteyen her milletten katılımın olduğu derslere bölgeden ilgi büyüktür.

Yüzme adanın sakinleri arasında en popüler spor olduğundan, bu tür eğitim bölümlerinin ana hedefi yeni başlayanlara doğru bir şekilde yüzme yeteneği kazandırmaktır.
Antrenör Cem Dağdelen’ ile yaptığımız görüşmede; Noyanlar Genel Direktörü Ahmet Noyan’a İskele bölgesindeki tek yüzme kursunu organize ettiği için özellikle teşekkür etti.

Bu aktivite Noyanlar’ın sürekli desteği ile mümkün olmuştur diye devam etti, Bir sahil kasabası olan İskele için büyük önem taşıyan bu yüzme kulübü, Kasım ayında bir yarışma düzenleyecek bu yarışmanın kazananları, Kıbrıs Yüzme Federasyonu tarafından lisanslı yüzücüler olarak tanınacaktır. Noyanlar Grubu’na sürekli desteklerinden dolayı teşekkürlerinin yanı sıra, Baş antrenörler Cem Dağdelen ve çalışma arkadaşları Bahar Mevlit ve Jale Dinçerler, Koordinatör Şükrü Günsoy; Belediye’nin daha fazla insanın yüzmeyi öğrenmesi için daha fazla havuz yapmasından memnun olacaklarını söyledi.

Compare listings

Karşılaştırmak