Kuzey Kıbrıs emlak piyasası – Paranızın tam karşılığı

kuzey kıbrıs emlak

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası – Paranızın tam karşılığı

Kuzey Kıbrıs, iyi bir sıcaklığa ve her yıl 340 güneşli güne sahip sevimli, güvenli ve arkadaş canlısı bir adadır. Güzel altın kumlu plajlar, bozulmamış doğa, zengin bir kültür ve lezzetli mutfaklar burada bulunabilir. Bunun dışında Kuzey Kıbrıs, suç oranı düşük, barışçıl ve güvenli bir ülkedir. Burası gezegendeki en nazik insanları bulacağınız yer. Her zaman hoş karşılanacaksınız ve hem yerel halkla hem de adada yaşayan İsveçliler veya diğer ülkeler gibi sayısız uluslararası nüfusla kolayca ilişki kurabileceksiniz.

kuzey kıbrıs emlak
kuzey kıbrıs emlak piyasası

Kuzey Kıbrıs Emlak yelpazesi

Kuzey Kıbrıs’ın emlak piyasası şu anda istikrarlı bir büyümeye tanık oluyor ve satın alma ve kiralama için uygun fiyatlarla yeni konutlar inşa ediliyor. Tatil evlerinin çoğu kıyı boyunca, ayrıca en popüler olan İskele ve Gazimağusa bölgelerinde yer almaktadır. Aslında doğanın tam ortasında, deniz ve dağ arasında, golf alanları ve etraftaki restoranların çoğuyla içindesiniz. Aynı durum, Bafra ve İskele gibi mahallelerin daha çok uluslararası ev alıcıları karışımına sahip olduğu Gazimağusa için de geçerlidir. Kilometrelerce uzanan altın kumlu plajları bu bölgenin en ünlü özelliğidir. Ayrıca, çoğu olanaklara yakın bir kasabada daha merkezi bir şekilde yaşamak istiyorsanız, Gazimağusa şehrinde ve şehrin eteklerinde İskele’de modern apartman ve villaların geniş bir bölümü bulunmaktadır.

kuzey kıbrıs emlak
kuzey kıbrıs emlak piyasası

Kuzey Kıbrıs’ta emlak piyasası hala nispeten yeni olmasına rağmen, emlak değerleri hızlı bir oranda arttı. Kuzey Kıbrıs’taki mülkler, uluslararası finansal sistemden alınan krediler yerine özel sermaye ile geliştirildiğinden, mülk değerleri nispeten sabit kalmıştır. Sonuç olarak, küresel mali krizler ve diğer faktörlerin Kuzey Kıbrıs’taki emlak piyasası üzerinde önemli bir etkisi yoktur.

kuzey kıbrıs emlak
kuzey kıbrıs emlak piyasası

1930’lardan bu yana yaşanan en kötü finansal krizlerden biri olan Covid-19 pandemisinin etkilerine rağmen, bu yıl değerlerin %10-20 düştüğü diğer Akdeniz ülkelerinin aksine, Kuzey Kıbrıs’ta emlak fiyatları istikrarlı bir büyüme oranını sürdürdü.

Ayrıca buraya tıklayarak Kıbrıs emlak satışı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak